paprefs - en to sv translation catalogue (24 entries)

en: PulseAudio Preferences
sv: Inställningar för PulseAudio

en: Sound Server Preferences
sv: Inställningar för ljudserver

en: View and modify the configuration of the local sound server
sv: Visa och ändra konfigurationen för den lokala ljudservern

en: Make discoverable _PulseAudio network sound devices available locally
sv: Gör upptäckningsbara _PulseAudio-nätverksljudenheter tillgängliga lokalt

en: Install...
sv: Installera…

en: Make discoverable Apple A_irTunes sound devices available locally
sv: Gör upptäckningsbara Apple A_irtunes-ljudenheter tillgängliga lokalt

en: <i>Apple and AirTunes are trademarks of Apple Inc., registered in the U.S. and other countries.</i>
sv: <i>Apple och Airtunes är varumärken för Apple Inc., registrerade i USA och andra länder.</i>

en: Network _Access
sv: _Nätverksåtkomst

en: Enable _network access to local sound devices
sv: _Aktivera nätverksåtkomst till lokala ljudenheter

en: Allow other machines on the LAN to _discover local sound devices
sv: Tillåt andra _datorer på lokala nätverket att upptäcka lokala ljudenheter

en: Don't _require authentication
sv: K_räv inte autentisering

en: Make local sound devices available as DLNA/_UPnP Media Server
sv: Gör lokala ljudenheter tillgängliga som DLNA/U_PnP-mediaserver

en: Create separate audio device for DLNA/UPnP media streaming
sv: Skapa separat ljudenhet för DLNA/UPnP-mediaströmning

en: Network _Server
sv: Nätverks_server

en: Enable Multicast/RTP re_ceiver
sv: Aktivera Multicast/RTP-m_ottagare

en: Enable Multicast/RTP s_ender
sv: Aktivera Multicast/RTP-sän_dare

en: Send audio from local _microphone
sv: Skicka ljud från lokal _mikrofon

en: Send audio from local spea_kers
sv: Skicka ljud från lokala hö_gtalare

en: Create separate audio device _for Multicast/RTP
sv: Skapa separat ljud_enhet för Multicast/RTP

en: _Loop back audio to local speakers
sv: Skicka tillbaka _ljud till lokala högtalare

en: Send on fixed _port 5004
sv: Skicka på fasta _porten 5004

en: Multicast/R_TP
sv: Multicast/_RTP

en: Add _virtual output device for simultaneous output on all local sound cards
sv: Lägg till _virtuell utgångsenhet för simultan utmatning på alla lokala ljudkort

en: Simultaneous _Output
sv: Sim_ultan utmatning
